Breaking News

ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ନୂତନ ଅମ୍ଳଜାନ କାରଖାନା ଉପରେ କାମ ଆରମ୍ଭ…

ବିଶାଖାପାଟନମ୍ (ସମୃଦ୍ଧ ଓଡିଶା) ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଆର୍ବିଟ୍ରେସନ୍ ଅଧୀନରେ ଥିବା ନୂତନ ୨x୮୫୦ ଟିପିଡି (ତାପମାତ୍ରା ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ହୋଇଥିବା ଡିସର୍ପସନ୍) ଅମ୍ଳଜାନ କାରଖାନାକୁ କାମ କରିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହି ନୂତନ କାରଖାନା ୧୦୦ ମେଟ୍ରିକ୍ ଟନ୍ ତରଳ ମେଡିକାଲ୍ ଅମ୍ଳଜାନ (LMO) ଉତ୍ପାଦନ କରିବ । ସଂସ୍ଥାପିତ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରପାତିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପାଇଁ ସଂପୃକ୍ତ ଏଜେନ୍ସିର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ M/s ALIH ସାଇଟରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯନ୍ତ୍ରପାତିର ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯିବ । ପରେ, ତରଳ ଚିକିତ୍ସା ଅମ୍ଳଜାନ (LMO)ର କମିଶନ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦନ ପୂର୍ବରୁ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଟ୍ରାଏଲ୍ ରନ୍ କରାଯିବ । ଏହି କାରଖାନା ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଫ୍ରେଞ୍ଚ କମ୍ପାନୀ ଏୟାର ଲିକାଇଡ୍ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା । ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଣ ବ୍ୟତୀତ, ଭିଏସପି ଏହାର ପରିସରରେ ଏକ ୧୦୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କୋଭିଡ-୧୯ ଯତ୍ନ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି । ପ୍ରଥମ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ, ଉକୁନାଗରାମର ଗୁରୁଜଡା କାଲକ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ସୁବିଧା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ଏହି ବିଶାଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଶଯ୍ୟା ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି । ଗୁରୁଜଡା କାଲାକ୍ଷେତ୍ରରେ କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଶଯ୍ୟା ନିକଟରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please Visit to http://www.specialopinion.in

Got it!
X
%d bloggers like this: