Breaking News

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ଅବସରରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା…

ବିଜୟୱାଡା (ସମୃଦ୍ଧ ଓଡିଶା)  ଜୁନ୍ ୨୧ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟପାଳ ବିଶ୍ୱ ଭୂଷଣ ହରିଚନ୍ଦନ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ଯୋଗ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରେରଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ”ଯୋଗ ହେଉଛି ଏକ ୫୦୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଯାହା ଆମ ଦେଶରେ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ଶାରୀରିକ, ମାନସିକ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଅଭ୍ୟାସକୁ ଏକତ୍ର କରି ଶରୀର ଏବଂ ମନ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ୱୟ ହାସଲ କରିଥାଏ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ୧୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୪ରେ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ସାଧାରଣ ସଭା ଜୁନ୍ ୨୧କୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ କରିବାକୁ ଡକାଇଥିଲା । ଏହା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ୨୦୨୦ର ବିଷୟବସ୍ତୁ ହେଉଛି ଗର୍ଗର ମେୟର ଯୋଗ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗ ଅଭ୍ୟାସ କରିବା, ଘରେ ରହିବା ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ଉପରେ ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥାଏ । ଘରେ ରହି ଆମେ ନିଜକୁ ଏବଂ ଆମ ପରିବାରକୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖିପାରିବା । ଯୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ତେଣୁ ରାଜ୍ୟପାଳ “ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆୟୁଷ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ସାଧାରଣ ଯୋଗ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ (CYP) ପରେ ଜୁନ୍ ୨୧ରୁ ସକାଳ ୭ ଟାରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସରେ ଭାଗ ନିଅନ୍ତୁ । ଘରେ ରୁହନ୍ତୁ, ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ, ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତୁ । ଏଥିପାଇଁ ରାଜ ଭବନ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

Avatar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please Visit to http://www.specialopinion.in

Got it!
X
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: