Breaking News

ଆଜି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ବିଶାଖାପାଟନମରେ ଭୂକମ୍ପ…

ବିଶାଖାପାଟନମ୍ (ସମୃଦ୍ଧ ଓଡିଶା) ରବିବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୭.୧୩ ସମୟରେ ବିଶାଖାପାଟନମର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଅତି କମରେ ଦୁଇରୁ ତିନି ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପନ ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥିଲା । ଲୋକମାନେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ସେମାନଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରି ଆସିଥିଲେ । ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ଇଷ୍ଟ ଆସେମ୍ବଲି ସେଗମେଣ୍ଟ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଭାଜ ପାର୍କରେ ଥିବା ଆନ୍ଧ୍ର ୟୁନିଭର୍ସିଟି ପ୍ରଫେସର ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନା ରାଓ କହିଛନ୍ତି, “ରବିବାର ସକାଳେ ହଠାତ୍ ଆମକୁ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଭଳି ଲାଗିଲା । ମୁଁ ଭୂକମ୍ପ ଓ କମ୍ପନ ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିବାରୁ ମୁଁ ମୋ ପରିବାର ସହିତ ତଳ ମହଲାକୁ ଦୌଡ଼ିଗଲି ।” ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ପଶ୍ଚିମ ବିଧାନସଭା ବିଭାଗ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାଡ କୋଟା ରୋଡରେ ଥିବା ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ଷ୍ଟିଲ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବାସିନ୍ଦା ସୁଙ୍କରା ମୁରଲୀ ମୋହନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୃଥିବୀ କିଛି ମିନିଟ୍ ପାଇଁ କମ୍ପୁଥିଲା । ଆମ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟର ବାସିନ୍ଦାମାନେ ତୁରନ୍ତ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ବିଲଡିଂ ସମ୍ମୁଖରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ । ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଗତ ସାତ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବିଶାଖାପାଟନମରେ ୩.୦ ପ୍ଲସରୁ ଅଧିକ କ୍ଷୁଦ୍ର ଭୂକମ୍ପ ଘଟିଛି । ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ୩.୬ ମ୍ୟାଗ୍ନିଚ୍ୟୁଡର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଏବଂ ଭୂକମ୍ପର କେନ୍ଦ୍ର ଗାଜୁୱାକାର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବଠାରୁ ୯.୨ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିଲା । ଗ୍ରେଟର ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ଏବଂ ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ସିଟି ପୋଲିସର ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ଅଘଟଣ ଘଟିନାହିଁ । ଯଦି କାନ୍ଥ ଖସି ପଡ଼ିବା, ଘାସ ଘର କିମ୍ବା ସମ୍ପତ୍ତିରେ କୌଣସି କ୍ଷତି ଘଟେ ତେବେ ବିଭାଗ କିମ୍ବା ନିକଟତମ ସଚ୍ଚିବାଳୟମ୍ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା । ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଓସେନୋଗ୍ରାଫି (NIO) କହିଛି ଯେ ପୂର୍ବ ଉପକୂଳରେ ବିଶେଷ କରି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଏହା ଏକ ବିରଳ ଘଟଣା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please Visit to http://www.specialopinion.in

Got it!
X
%d bloggers like this: